Косач-Кривинюк О. Леся Українка : хронологія життя і творчості

Косач-Кривинюк, О. Леся Українка : хронологія життя і творчості / О. Косач-Кривинюк ; Українська Вільна Академія Наук у США. - Нью-Йорк : Гомін України, 1970. - 928 с.
  
    В книзі опубліковані рідкісні листи Лесі Українки та архівні справи родини.
 У 1934 році О. Косач-Кривинюк розпочала роботу над літописом  життя сестри Лесі. Записувала  спогади про Лесю, її оточення, родинний дім, упорядковувала листи і фотографії
Друга світова війна принесла родині  страждання і випробування.
 Під час Другої світової війни менший син Василь Михайлович Кривинюк у перший місяць боїв  попав до німецького полону, з якого вдалося втекти. 15 жовтя 1941 року він дістався до Києва. Хвилюючись за долю сина, який був у полоні, Ольга з сином та Ізидора восени 1943 рокуі виїхати на захід. Шлях Ольги проліг через Львів, Прагу до табору біженеців у Німеччині. Ізидорин путь з дочкою Олесею і маленькими онуками Михайлом та Олею  був значно складнішим: через Львів, Криницю, Відень, табори для біженців у Німеччині, відтак – до США. 
      Пішла у вічність 11 листопада 1945 року на 69 році життя .
 1970 року, через 35 років після смерти О. П. Косач-Кривинюк  її праця "Леся Українка : хронологія життя і творчості" побачила світ заходами Української Вільної Академії Наук у США при активній співпраці з І. П. Косач-Борисовою.


 У 100-ліття з дня народження Лесі Українки Ізидора Петрівна відзначала:
«Безсумнівно, найкращим ювілейним виданням є Лілина [Лілею в родині називали Ольгу Косач-Кривинюк.] книжка. Я безмежно рада, що ця книжка вийшла. У ній кожна думка, кожне твердження обґрунтовані документами (переважно листами), що їх підібрала Ліля, людина надзвичайно правдивої вдачі, дуже близька до Лесі не тільки як рідна сестра, але й духово. Тут – правда про Лесю, про її родину і ближче оточення». 

Книжка є у фонді Канадсько-Українського бібліотечного центру, який діє при відділі документів з гуманітарних наук Запорізької обласної наукової бібліотеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар